KLUB KARATE "RANDORI"

W sobotę 11 maja zawodnicy Klubu Karate „Randori” stanęli pośród 500 zawodników biorących udział w XX Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa (WKB) oraz 350 zawodników w IX Międzynarodowym Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce (KWF).

Klub i miasto Radomsko reprezentowali: Julia Adamowicz, Katarzyna Zamożna, Marta Łysik, Sergiusz Bejmer, Agata Sobieraj, Karol Gołczyk, Natalia Dudek oraz Natalia Gołczyk.

Kolejny udany występ oraz sukces karateków z KK „Randori” możliwy był dzięki zaangażowaniu kadry oraz ciężkim treningom. Tym razem do Radomska trafiły trofea z Józefowa. Na podium stanęły kolejno:

  •     Natalia Dudek – złoto
  •     Marta Łysik – srebro
  •     Agata Sobieraj – brąz

W tym miejscu należy nadmienić, że turniej w Józefowie rozegrany był według pełnych przepisów karate kyokushin zezwalających na stosowanie wszystkich technik nożnych na wszystkie dozwolone do atakowania strefy ciała przeciwnika (także low kick, okrężne techniki nożne, wykonywane z obrotu ushiro-mawashi lub w wyskoku tobi-geri oraz tzw.”techniki przenoszone, opadające” i techniki nożne hiza-geri, mae-geri, yoko-geri i ushiro-geri na wszystkie strefy).

"Rywalizacja w tego rodzaju zawodach dla bezpieczeństwa młodych zawodników bezwzględnie wymaga od nich umiejętności stosowania technik, a w szczególności skutecznej przed nimi obrony".

OSU!!!